Võrsed
Foto: Kristi Kuusmik-Orav

Imelised idud ja võrratud võrsed!

Kas teadsid, et mikrotaimed sisaldavad 4-40 korda rohkem toitained, kui täiskasvanud taimed? Neid saad kerge vaevaga aastaringselt oma aknalaual kasvatada

Õpitoas saad maitsta valiku erinevaid mikrotaimi. Lisaks teooriale paneme näpud ka mulda. Käime läbi kõik etapid, mida on vaja teada võrsete eduka kasvatamise kohta kodusel aknalaual. Kristi võtab kaasa erinevaid idandeid ja võrseid, mida saab kohapeal maitsta ning kasvatusalused ja tarvikud, et iga osaleja saaks panna kasvama endale meelepärased seemned ja loomulikult selle kena karbi koju kaasa võtta.

P.S. Kristi võtab kaasa tarvikuid ja seemneid, mida õpitoa osaleja saab osta tavahinnast 15% odavamalt.

REGISTREERI ÕPITUPPA 5.10.2023!

Õpitoas saad teada:

  • Mis on mikrotaim? Mis on idand ja mis on võrse (tõuse)?
  • Idandite ja võrsete kasulikest omadustest ja vajalikkusest meie tervisele ja haiguste ennetamisele.
  • Saame teada miks me võiksime neid rohkem süüa ja kuidas mikrotaimi kerge vaevaga aastaringselt kasvatada.

Toimumise aeg: 5.10.2023 Grupi suurus min 10 in ja max 15 inimest.

Hind: 45 eurot. Õppemaksu tasumise tähtaeg on 2.10.2023. Palume teha ülekande kooli arvelduskontole: Haapsalu Rahvaülikool, EE751010220101466012, SEB. Kui soovite asutusele arvet, lisage oma soov registreerudes märkuste lahtrisse.

Koolitaja: Kristi Kuusmik-Orav on ettevõtte Plantos üks omanik.
Minu teekond idandamise ja võrsete kasvatamise maailmas sai alguse pea 15 aasta tagasi. Seda maailma tutvustas mulle minu sõbranna, kui ma USA-s elasin. Olen aastaid oma perele ja sõpradele aastaringselt köögiaknal vitamiinipomme kasvatanud. Iga pisike võrsepunt, mis leiab koha hommikusel võileival, omletil või pudrul, annab meile väikse värske torke päeva alustamiseks. Pandeemiakevadel aga tuli sunniviisiliselt oma põhitööst fotograafina teha paus ja see andis aega, et pikki aastaid katsetatud hobi hoopis uuele tasemele viia. Erinevaid seemneid katsetades jõudsin ma arusaamisele, et kvaliteetse tooraine kättesaadavus on meie kaubanduses piiratud. Ja nagu ikka siin elus – üks asi viib teiseni. Hobist kasvas välja väike ettevõte Plantos, mis toob eesti inimesteni maheseemned idandamiseks ja võrsete kasvatamiseks. 
Tervis on meie pikaajaline investeering iseendasse. Soov aidata ka teisi teadlikumate valikute tegemisel viis mind õppima Tallinna Ülikooli Haapsalu kolledžis tervisejuhi erialale.