Viljapuude ja marjapõõsate hooldus- ja kujunduslõikus

Hüva võimalus enne kevadtöid eksperdi juhendamisel puude ja põõsaste lõikamise põhimõtteid tundma saada. Ootame koolitusele igas vanuses ja erineva eelneva kogemusega aiandushuvilisi, kes soovivad parandada koduaia visuaalset pilti, hoiduda taimekahjustajatest ning suurendada viljapuude ja marjapõõsaste saagikust. Kõike seda õpime praktilise tegevuse käigus, millele lisanduvad koolitaja teoreetilised selgitused ja juhendamine.

Tutvu õppekavaga: viljapuude ja marjapõõsaste hooldus- ja kujunduslõikus

Koolituspäeva jooksul saame teadlikumaks järgmistest teemadest:

  • Viljapuu arenguetapid, okste vanus, saagikuse eeldus, viljakande reguleerimine, kahjustajatest hoidumine
  • Marjapõõsa arenguetapid, okste vanus, saagikuse eeldus, viljakande reguleerimine, kahjustajatest hoidumine
  • Viljapuude ja marjapõõsaste hooldustöödel kasutatavate tööriistade valik ning ohutu käsitsemine

Toimumise aeg ja maht: 28. märtsil kell 11.15-15.45; kokku kuus akadeemilist tundi

Toimumiskoht: aed Haapsalu linnas (aadressi teatame registreerunutele kirja teel)

Hind: 53 eurot. Tasumise tähtaeg: 25.02.2020. Eraisikutel palume maksta kooli kontole, ettevõtjatel on võimalik maksta arvega (info kooli korralduses). Arve saaja rekvisiitide info palun lisada registreerumisel lahtrisse “Märkused”. Arvelduskonto: Haapsalu Rahvaülikool, EE751010220101466012, SEB

Tähelepanu:

  • Võimalusel palume osalejatel kaasa võtta enda käepärased aiatööriistad. Sobilikud tööriistad on aiakäärid ehk sekaatorid, erineva pikkusega oksakäärid, käsisaed, samuti ladvakäärid/lõikur.
  • Kuna koolitus toimub värskes õhus, palume riietuda vastavalt ilmale.
  • Kursus toimub 8 osalejaga. Kui registreerunuid on vähem, tõuseb kursuse hind: 7 osaleja korral on hind ühele inimesele 59 eurot, 6 osaleja korral 69 eurot. Sel juhul võtame registreerunutega ühendust ja uurime, kas see neile sobib.
  • Huvilistel on võimalik koolituse toimumiseks välja pakkuda oma koduaed. Aias peaks olema erinevaid viljapuid ja marjapõõsaid, mis lõikamist vajavad. Huvi korral võtke meiega ühendust: info@hru.ee või 5098158.

Koolitaja: Erna Gross.  Erna on õppinud EPAs agronoomiat ja töötanud agronoomina. Alates 1990. aastast töötab ta aianduse kutseõpetajana Pärnumaa Kutsehariduskeskuses. Tal on nii aianduse kui täiskasvanute koolitaja kutsetunnistus. 2011. aastal tunnistati Erna parimaks maamajanduseeriala õpetajaks ning 2012. aastal Pärnumaa parimaks koolitajaks.

REGISTREERU KOOLITUSELE SIIN